Почеркознавча експертизаПочеркознавча експертиза – ідентифікація виконавця рукописного тексту, в тому числі цифрових записів і підпису

Найчастіше необхідність  в проведенні дослідженні почерку або рукописного тексту  виникає

  • коли існують сумніви, що  підпис виконаний іншою особою, а  не тою яка  значиться в документі,
  • коли виникає  необхідність встановлення факту, чи підписи виконані однією чи  різними особами;
  • при  встановлення факту виконання буквенного  чи цифрового запису  з наслідуванням почерку іншої особи, або навмисна зміна почерку та т. п.

Об’єктом  дослідження можуть  бути: документи – договора, заповіти, доручення, розписки, бухгалтерські документи  та т.п.

Для проведення дослідження рукописних записів та підписів необхідно  надати документ, який викликає  сумніви  і зразки почерку (підпису, цифрових записів) .

Почеркознавчі дослідження  в ЮрЕкс проводяться судовим експертом, який має кваліфікацію судового експерта за спеціальністю 1.1 «Дослідження почерку та підпису», атестований Міністерством юстиції України, внесений в державний Реєстр атестованих судових експертів та має досвід експертної роботи з 2000 року.

По  результатам проведеного  в нашій установі дослідження Ви отримаєте висновок судового експерта, яке має юридичну силу і може бути використаний в судах або  в інших установах як доказ.

 

Питання, що ставляться на вирішення експертизи (дослідження) рекомендуємо погодити безпосередньо з експертами ЮрЕкс. В залежності від мети дослідження, враховуючи особливості кожної ситуації, фахівці ЮрЕкс допоможуть коректно сформулювати питання.

Орієнтовні питання почеркознавчої експертизи:

•Чи виконано підпис у графі (зазначити де саме) у(зазначити документ) громадянином (зазначити ПІБ повністю) ?

•Чи виконаний даний текст у (зазначити документ) громадянином (зазначити ПІБ повністю)?

•Чи виконаний документ №1 (зазначити документ) і документ№2 (зазначити документ) однією особою? Якщо так, чи виконаний громадянином (зазначити ПІБ повністю)?

•Чи виконано рукописний текст навмисно зміненим почерком?