Експертиза ДТПЕкспертиза ДТП - інженерно-транспортна експертиза - дослідження обставин дорожньо-транспортної ситуації;

Експертиза дорожньо-транспортної пригоди, чи  як її ще називають авто технічна експертиза -  це  дослідження експертом-автотехніком обставин дорожньо-транспортної ситуації.

Основним завданням експертизи ДТП,  є визначення причинно-наслідкового зв'язку дій водіїв з фактом виникнення самої дорожньо-транспортної пригоди.

У більшості випадків, перед експертом-автотехніком ставляться наступні завдання:

 

  1. - Аналіз дій водіїв, на предмет відповідності вимогам Правил дорожнього руху України;
  2. - Визначення наявності або відсутності у водія технічної можливості уникнути зіткнення / наїзду з моменту виникнення небезпеки для руху;
  3. - Визначення причинно-наслідкового зв'язку дій водіїв з фактом виникнення самого ДТП.

Разом з вищевизначеними завданнями або окремо від них, можуть вирішуватися питання про технічну спроможність окремих пояснень водіїв або свідків, визначення місця розташування транспортних засобів у різні моменти часу, визначення швидкості руху транспортних засобів до початку гальмування, виходячи з довжини слідів юза та ін.

У кожному разі, найбільш оптимально, формувати перелік питань, комплекс вихідних даних, необхідних для проведення експертизи / дослідження, виходячи з попередньої консультації з експертом автотехніки.

Всі експерти ЮрЕкс мають кваліфікацію судового  експерта, атестовані Міністерством юстиції України, внесені в єдиний державний Реєстр атестованих судових  експертів.

Перелік орієнтовних питань

Питання, що ставляться на вирішення експертизи (дослідження) рекомендуємо погодити безпосередньо з експертами ЮрЕкс. В залежності від мети дослідження, враховуючи особливості кожної ситуації, фахівці ЮрЕкс допоможуть коректно сформулювати питання.

Орієнтовні питання при дослідженні дорожньо-транспортної пригоди:

• Який механізм зіткнення транспортних засобів?

• З якою швидкістю рухався автомобіль до моменту початку гальмування, виходячи із зазначеної довжини сліду гальмування?

• Чи мав водій технічну можливість уникнути зіткнення шляхом екстреного гальмування?

• Де знаходилося місце зіткнення транспортних засобів?

• Якими пунктами Правил дорожнього руху повинні були керуватися водія в ситуації, що склалася?

• Чи можливо перекидання або занос автомобіля на повороті з даними радіусом за умови руху з вказаною швидкістю і зазначеної завантаженням?

• Яке безпечну відстань до зустрічного автомобіля для виконання обгону при представлених вихідних даних?

• Як повинні були діяти учасники дорожнього руху /водії автомобілів (перерахувати) в даній ситуації ,згідно вимог Правил дорожнього руху України?

• Яка була послідовність та кількість контактування (ударів) автомобілів (перерахувати) у результаті даної ДТП , виходячи з пошкоджень транспортних засобів?

Експертиза ДТП  - Інженерно – транспортна експертиза- дослідження обставин дорожньо-транспортної ситуації