Автотоварознавча  експертиза - дослідження направленне на визначення вартості транспортного засобу або величини матеріального збитку завданого його власнику

Автотоварознавча експертиза– це дослідження транспортних засобів з  метою визначення ринкової вартості транспортного засобу і величини матеріального збитку власнику авто внаслідок дорожньо-транспортної  пригоди або  інших протиправних дій. Також за допомогою даного виду експертизи/дослідження, можна визначити  утилізаційну вартість транспортного засобу (вартість залишків), вартість і номенклатуру ремонтно-відновлювальних робіт, коефіцієнт фізичного зносу, втрату товарної вартості, інше.

Необхідність  проведення дослідження виникає:

  • при визначенні вартості транспортного засобу;
  • для визначення матеріального збитку, завданого  власнику авто, внаслідок ДТП або  інших пригод, які призвели до пошкодження транспортного засобу;
  • для визначення вартості арештованих, конфіскованих транспортних засобів або їх складових частин/деталей, у разі їх продажу;
  • для визначення вартості авто, його деталей, які ввозяться / вивозяться на територію України;

Для проведення автотоварознавчої експертизи необхідно проводити огляд транспортного засобу, для його ідентифікації, фактичного технічного стану, визначення характеру та обсягу пошкоджень. У разі неможливості проведення огляду, вказані вище дані визначаються судом, слідчими органами або замовником і надаються експерту разом з документом про призначення експертизи або дослідження.

Експертне автотоварознавчого дослідження проводиться експертами на підставі заяви, в якому зазначаються питання, винесені на дослідження.

Судова експертиза проводиться за ухвалою суду.

Всі експерти ЮрЕкс мають кваліфікацію судового  експерти, атестовані Міністерством юстиції України, внесені в єдиний державний Реєстр атестованих судових  експертів.

 

Питання, що ставляться на вирішення експертизи (дослідження) рекомендуємо погодити безпосередньо з експертами ЮрЕкс. В залежності від мети дослідження, враховуючи особливості кожної ситуації, фахівці ЮрЕкс допоможуть коректно сформулювати питання.

Орієнтовні питання, при визначені збитків, внаслідок ДТП :

• Яка вартість відновлювального ремонту автомобіля (вказати його марку, модель, державний реєстраційний номер) ?

• Яка вартість матеріальної шкоди ,завданої автомобілю (вказати його марку, модель, державний реєстраційний номер)?

Орієнтовні питання, при визначені вартості транспортного засобу, його деталей :

• Яка ринкова вартість дорожнього транспортного засобу (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний номер) на дату оцінки (вказати дату, на яку визначається його вартість)?

• Яка вартість дорожнього транспортного засобу (зазначаються марка, модель ДТЗ і ідентифікаційний номер), його складових, що ввозяться на митну територію України, на дату оцінки (вказується дата, на яку визначається його вартість)?

Орієнтовні питання, при визначені залишкової вартості транспортного засобу:

• Яке значення складає величина втрати товарної вартості ДТЗ на дату оцінки (указується дата, на яку визначається його вартість)?

• Яка утилізаційна вартість дорожнього транспортного засобу (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (указується дата, на яку визначається його вартість)?